Grupy

Rozmawiając na temat różnych produktów jakie spożywamy  i z jakich korzystamy w dniu  codziennym postanowiliśmy je poznać bliżej. W związku z tym wybraliśmy się na wycieczkę do naszego pobliskiego sklepu obuwniczego Deichmann. Dzięki miłej obsłudze poznaliśmy różnego rodzaju obuwie, przymierzyliśmy buty dziecięce oraz poznaliśmy tajniki tego sklepu. To była udana wycieczka.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy III zostały zaproszone przez Studentów pedagogiki z PWSZ na zajęcia z języka angielskiego. We wspólnych zabawach poznaliśmy i utrwaliliśmy nazwy części ciała w języku angielskim.

Jesień, czas prac polowych i wykopki! Ziemniaki pieczone  w ognisku wspaniale pachną, ale w sali przedszkolnej ogniska nie da się rozpalić, dlatego postanowiliśmy uczcić święto ziemniaka winnej formie. Wspólnie z rodzicami braliśmy udział w zabawach, konkursach, wykonaliśmy ziemniaczane kukiełki,a na koniec skosztowaliśmy ziemniaczanych potraw: pyrczok, frytki, kopytka.Wszystko smaczne!!!

Z okazji zbliżających się Mikołajek dzieci z grupy III wzięły udział w zabawach klockami Lego zorganizowanego przez Centrum Kreatywności B4K. Dzieci wykazały się wspaniałą współpracą, zawziętością i kreatywnością.

5 listopada dzieci z grupy III "Tygryski" odwiedziły Urząd Miasta w Koninie. Podczas spotkania z prezydentem Panem Piotrem Korytkowskim rozmawiały o swoich marzeniach,        o zmianach w wyglądzie naszego miasta, oglądały portrety poprzednich włodarzy miasta, obejrzały gabinet prezydencki i poczuli się jak prezydent zasiadając w w najważniejszym fotelu miasta. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie najstarszego zabytku "Słupa milowego" oraz kościoła św. Bartłomieja w  Starym Koninie.