W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia z kształtami NUMICON. To zestaw kolorowych klocków , dzięki którym nauka przez zabawę staje się dla dziecka przyjemna. Kształty te rozbudzają  i rozwijają  zainteresowania matematyką, powodują lepsze i łatwiejsze  zrozumienie treści dotyczacych pojęć matematycznych. Dzięki kształtom NUMICON dzieci poznają pojęcie liczby i umiejętność liczenia, mają lepszą orientację przestrzenną oraz pojęcie miary. Dają one dzieciom dotykowe i wizualne wyobrażenie o liczbach. Pomagają lepiej rozumieć pojecia matematyczne tj. porównywanie i klasyfikowanie. Systematyczna praca z kszatałtami NUMICON przynosi pożądane efekty w kształtowaniu wiedzy i umiejątności dotyczących podstawowych pojęć matematycznych u dzieci w wieku przedszkolnym.