Jedną z najważniejszych potrzeb dziecka w wieku przedszkolnym jest ruch.  Z ruchem jest związana większość zajęć muzycznych. Zajęcia te wpływają na ogólny rozwój dziecka.   Dziecko rozwija wrażliwość słuchową, twórczość muzyczną, nabywa umiejętności koordynacji wzrokowo – ruchowej. Zajęcia muzyczne rozwijają wyobraźnię przestrzenną, zdolności twórcze, improwizacyjne, umiejętność naśladowania ruchów, wyrabiają poczucie własnej wartości, integrują grupę. Pozwalają na słuchanie i śpiewanie  różnych piosenek, poznanie układów tanecznych, instrumentów perkusyjnych, gry na nich oraz wykonanie własnych .

W naszym Przedszkolu zajęcia muzyczne prowadzone są systematycznie. Dzieci uczestniczą  w Rytmice- prowadzonej przez instruktora rytmiki , zajęciach tanecznych w poszczególnych grupach prowadzonych  przez nauczycieli, cyklicznych „ Spotkaniach z muzyką” .

Podczas zajęć muzycznych  dzieci mają możliwość poznawania i grania na instrumentach perkusyjnych   na co pozwala nam bogata baza tych instrumentów. Posiadamy między innymi żaby, marakasy, janczary, cymbałki, kastaniety, tamburyno, bębenki , kołatki ,trójkąty, grzechotki, talerze, grzybki i wiele innych.